Anička Slováčková bojovala statočne až do posledného momentu
Príbeh jej choroby sa začal v roku 2013, keď si našla hrčku v prsníku. Po dvoch nezhubných nádoroch prišiel v roku 2019 zlom – zhubný nádor, po ktorom nasledovala operácia, chemoterapia a ožarovanie. Zvažovala aj mastektómiu, no lekári po testoch rozhodli, že to nie je nutné. „Premýšľala som nad tým, ale doktorka povedala, že to nie je nutné,“ uviedla v roku 2020.
Neskôr oznámila pozitívne správy. „Môžem povedať s čistým svedomím, že som zdravá,“ povedala s nádejou. No koncom roka 2023 sa vrátila rakovina pľúc, ktorá sa rozšírila do kostí. V podcaste Bellis Pink Talks priznala obavy: „So smrťou som sa už viac-menej zmierila. Ale bojím sa toho predtým – že nebudem schopná sa o seba postarať a budem odkázaná na pomoc druhých.“
V decembri 2024 bola v starostlivosti špecialistov z paliatívnej kliniky. Lekári jej dali na výber – pokračovať v liečbe alebo sa pripraviť na posledné mesiace. Ona si zvolila dôstojnosť a lásku blízkych. „Kiežby som tu bola ešte 50 rokov. Ale ak prežijem ešte rok a pol, ktorý bude stáť za to viac ako predchádzajúcich 29, budem vďačná,“ povedala s pokorou.
Napriek chorobe vystupovala so svojou kapelou a hrala v seriáli. Na sociálnych sieťach otvorene zdieľala svoj príbeh, čím inšpirovala tisíce fanúšikov. Po jej smrti sa s ňou verejne rozlúčilo množstvo známych osobností – medzi nimi Michal David, Eva Holubová, Dagmar Havlová, Helena Vondráčková, Veronika Žilková, Monika Bagárová, Miro Šmajda či Eva Burešová.
Anička Slováčková zostane navždy zapísaná v srdciach ľudí, ktorí ju obdivovali nielen ako umelkyňu, ale najmä ako silnú a odvážnu ženu.







Komentáre môžu pridávať len registrované a prihlásené používateľky.
Prihlásiť sa alebo vytvoriť účet